Czy fisting może konkurować z tradycyjnym seksem?

Beautiful naked woman having orgasm
Zdecydowana większość populacji aktywnych seksualnie mężczyzn i kobiet nigdy nie spróbowało i nigdy nie spróbuje fistingu. Jedni boją się, inni uważają, że jest to technika seksualna niemożliwa do zaakceptowania – odrażająca, niehigieniczna, a nawet niebezpieczna dla zdrowia. Jednak ci, którzy się odważyli i polubili fisting są zdania, że nie może z nim konkurować żadna inna odmiana seksu.

Problemem jest już sama rozmowa na temat fistingu. A rozmawiać zdecydowanie trzeba, do czego przekonuje specjalista reprezentujący sex shop online Afrodyta: – Fisting bez wcześniejszej rozmowy z partnerem czy z osobą obcą jest nie do pomyślenia. Ten rodzaj seksu wiąże się z tak głęboką ingerencją w ciało partnera, że jest możliwy tylko wtedy, gdy parę łączy wzajemne zaufanie. Sama rozmowa nie może być aluzyjna, oparta na sugestiach i niedomówieniach. Musimy dokładnie i rzeczowo omówić to, co i jak zamierzamy zrobić. Podobnie jak w przypadku BDSM, z którym fisting naturalnie się łączy, powinniśmy ustalić sygnał bezpieczeństwa, czyli gest lub słowo, które będzie sygnałem do natychmiastowego przerwania akcji seksualnej.

Dlaczego fisting budzi sprzeczne emocje i oceny?

Fisting to penetracja pochwy lub odbytu, do której używa się dłoni (fisting płytki) lub całego przedramienia (fisting głęboki). Fisting głęboki dotyczy w zasadzie tylko wersji analnej: pochwa jest zbyt krótka, aby przyjąć całe przedramię. O ile fisting waginalny nie wymaga specjalnych przygotowań, to wersja analna jest znacznie bardziej skomplikowana. Aby zapewnić sobie i partnerowi lub partnerce pełny komfort, należy zadbać o odpowiednią higienę zbliżenia. W warunkach idealnych należałoby powstrzymać się przed spożywaniem obfitych posiłków przez kilka godzin przed seksem, a najlepsza jest 24-godzinna głodówka. Przed samym stosunkiem konieczna jest bardzo dokładna lewatywa i staranne oczyszczenie odbytu. Nawet osoby, dla których fetyszem jest kał, nie powinny pomijać zabiegów higienicznych. Już sam opis fistingu u wielu osób może spowodować odruch obrzydzenia. Nigdy nie możemy być pewni, że nasz partner zareaguje inaczej. Dlatego konieczna jest szczera rozmowa. Jeżeli w jej trakcie okaże się, że obie strony są zaciekawione i skłonne do podjęcia próby, możemy zająć się ustaleniem szczegółów zbliżenia.

Czy fisting może być niebezpieczny dla zdrowia?

Przed zbliżeniem powinniśmy zdobyć choćby podstawową wiedzę o anatomii układu rozrodczego i pokarmowego. Nie zaszkodzi też lektura opinii medycznych i wspólne oglądanie filmów ukazujących pary uprawiające fisting. Dzięki temu zrozumiemy zagrożenia związane z fistingiem i dowiemy się, jak wygląda techniczna strona stosunku. Zdania specjalistów są podzielone. Jedni stanowczo odradzają fisting, inni zalecają ostrożność, ale nie dyskwalifikują tej formy seksu. Musimy mieć świadomość, że ani odbyt, ani pochwa nie są naturalnie przystosowane do penetracji tak dużym przedmiotem, jakim jest ludzka ręka lub oddające jej kształt dildo. Dlatego gwałtowne ruchy lub zbyt głęboka penetracja może doprowadzić do uszkodzeń błon śluzowych, a nawet do rozerwania jelita czy pęknięcia ścianki pochwy. Na ewentualne zagrożenia bardzo duży wpływ ma wielkość dłoni i grubość przedramienia osoby dokonującej penetracji. Drugą kluczową kwestią jest użycie odpowiedniej (czytaj: bardzo dużej) ilości lubrykantu. Obfite nawilżenie jest konieczne w równym stopniu przy fistingu waginalnym i analnym. Konieczne jest też zachowanie higieny dłoni. Nie należy kierować się scenami z filmów, w których penetracji dokonują kobiety z kilkucentymetrowymi tipsami. Paznokcie powinny być krótko obcięte i starannie opiłowane. Przed penetracją należy zdjąć z palców obrączki i pierścionki. Dłonie można chronić poprzez nałożenie lateksowych rękawiczek. Może to być dodatkowy fetysz, który uprzyjemni „zabawę w lekarza”.

Kiedy fisting daje najwięcej satysfakcji?

Nie można i nie warto wywierać presji, aby nakłonić partnera do uprawiania fistingu. Ten rodzaj seksu może dać przyjemność tylko wtedy, gdy jest efektem autentycznego pragnienia – chęcią zaspokojenia ciekawości czy poszukiwaniem szczególnie mocnych doznań seksualnych. Jeżeli partner czuje odrazę lub boi się, to zbliżenie niemal na pewno zakończy się przykrym i żenującym dla obu stron rozczarowaniem. Fisting jest formą współżycia, którą mogą uprawiać z satysfakcją pary heteroseksualne i jednopłciowe. W seksie lesbijskim doskonale zastępuje penetrację męskim członkiem czy dildem. Pary heteroseksualne mogą w ten sposób kompensować problemy związane ze zbyt luźną pochwą. Jeżeli zaopatrzymy się w akcesoria do BDSM, to penetracja dłonią może stać się głównym elementem spektaklu w klimatach „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Fisting daje poczucie kompletnego, bardzo mocnego i głębokiego wypełnienia, które zazwyczaj jest nieosiągalne przy „zwykłej” penetracji. Wyjątkiem są partnerzy ze szczególnie dorodnym penisem. Jednak nawet okazały członek nie może konkurować z możliwościami manipulacyjnymi dłoni. Ruchliwość palców, ich delikatność i siła jest niezrównana. Istotne znaczenie ma też fakt, że fisting jest niezależny od erekcji lub jej braku, a stosunek można przeciągać tak długo, jak tylko chcemy. Fisting połączony z oralną stymulacją partnera sprowadza tak silny orgazm, że trudno go porównać z innymi odmianami seksu. Na zakończenie warto wspomnieć, że fisting może być też formą masturbacji. Zaleca się najpierw spróbować tego rodzaju autostymulacji, a dopiero potem zaproponować bliskiej osobie „współudział”. Fisting solo pozwala zdobyć doświadczenie niezbędne do czerpania pełnej przyjemności ze zbliżenia z partnerem.  

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.