Eko-zmywanie – poznaj ekologiczny płyn do mycia naczyń i ekologiczne tabletki do zmywarki

Mycie naczyń to czynność wykonywana w każdym domu. Zależy nam, aby odbywało się  szybko, a jednocześnie było skuteczne. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, jakiego środka używamy do mycia.  Na rynku dostępnych jest wiele płynów do naczyń o różnorodnym zapachu, konsystencji i sile czyszczenia. Producenci deklarują, że radzą sobie z najtrudniejszym do usunięcia brudem, tłuszczem, osadem po napojach, a nawet przypalonymi resztkami. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tabletek do zmywarki. Czy jednak każdy z reklamowanych produktów jest bezpieczny dla nas oraz dla środowiska? Warto to sprawdzić.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Wybierając środki czystości, których będziemy używać do sprzątania domu, powinniśmy postępować świadomie i odpowiedzialnie. Ma to duże znaczenie nie tylko dla nas i naszej rodziny, ale również całego środowiska. Najważniejsze jest oczywiście czytanie składu wybieranych produktów. Powinny być one wolne od szkodliwych substancji, takich jak fosforany, borany, formaldehyd czy mikroplastik. Najlepiej, aby nie zawierały również sztucznych barwników. Rekomendowane płyny do naczyń są biodegradowalne, bezpieczne dla środowiska, łagodne dla dłoni i wolne od składników pochodzenia zwierzęcego. Czy jednak takie istnieją, a jeśli tak, to czy są również skuteczne?

Jaki płyn do naczyń wybrać?

Prosty, naturalny skład może iść w parze ze skutecznym, silnym działaniem. Przykładem na to są m.in. tabletki do zmywarki all in one oraz ekologiczny płyn do mycia naczyń Ludwik Ekologiczny. Wyróżniają się przyjemnym, owocowym zapachem oraz silnymi właściwościami czyszczącymi. Innowacyjne Citric Acid System oraz Baking Soda System radzą sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami naczyń, garnków szkła itp. Produkty z serii Ludwik Ekologiczny są w pełni biodegradowalne, a opakowania, w których zostały zamknięte, nadają się do recyklingu. Zarówno płyn do mycia naczyń, jak i tabletki do zmywarki posiadają certyfikat Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji. O ich skuteczności świadczą również tysiące zadowolonych klientów. Ponadto tabletki do zmywarki all in one pozwalają na oszczędzanie energii – skutecznie myją już w temperaturze 50 stopni. Kolejną zaletą tych produktów są ekonomiczne opakowania. Płyn do naczyń sprzedawany jest w trzech pojemnościach – 475 ml, 700 ml oraz 5 l. Ta ostatnia idealnie sprawdzi się w celach przemysłowych (np. restauracjach, stołówkach, hotelach itp.) Również tabletki do zmywarek można kupić w opakowaniach zawierających od 8 do aż 90 sztuk. Dodatkowo produkty Ludwik Ekologiczny wyróżniają się niską ceną. Można je kupić w wielu sklepach internetowych, m.in.: Polska Rzecz, frisco.pl, Eptima Express, bee.pl, my center, czy selgros24.pl. To ekologiczny i ekonomiczny wybór, najlepszy dla Twojej rodziny.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.