Jak dbać o czystość zabawek erotycznych?

SSUCv3H4sIAAAAAAAEAJ1Ry26DMBC8V+o/IJ+DhPED6K9EPRjbgVUMjsCkiiL+vTaP1mmqHnpjZnfGs8z99SVJUC1GkOgtuQfkMRgzjW4QDmzv6eyw8VqBswMIE5O1cLLtRac92U/GBHpehmh0wk2jHiPrGprRWXm+tNZZz5Pd5uSxAeEpHDlI4XTjn3z02OIeV5zsg2XoFX6E0CHixqleuJ2aD/9Wrh/ve2rR6F7eQrY5Sj1oo8V693FdR
Rozmaite zabawki i gadżety erotyczne mogą zrewolucjonizować twoje życie intymne, oczywiście w pozytywnym sensie. Jeśli lubisz bawić się sama, dobry wibrator albo masażer łechtaczki pomoże ci osiągnąć rozkosz w ekspresowym tempie; jeśli szukacie urozmaicenia wspólnych przygód łóżkowych, opcji też jest wiele. Pamiętaj jednak, że o seks gadżety trzeba dbać.

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważna jest higiena intymna, a przestrzegając jej zasad, chronisz się przed bardzo nieprzyjemnymi dolegliwościami. Aby korzystanie z zabawek erotycznych było bezpieczne dla twojego zdrowia, również one muszą zostać objęte specjalnym rygorem.

Czyszczenie zabawek erotycznych

Podstawowa zasada higieny erotycznych gadżetów brzmi: trzeba myć je bezpośrednio przed i po użyciu. Na powierzchni zabawek mogą gromadzić się rozmaite zanieczyszczenia, na których w czasie rozwijają się bakterie – na pewno nie chcesz, by znalazły się w tobie. Używanie zabrudzonych wibratorów, kuleczek itd. grozi bolesnymi i kłopotliwymi w leczeniu infekcjami. No dobrze, ale czego używać do mycia? Wszystko zależy od rodzaju materiału, z którego wykonano zabawkę i od sposobu zasilania. Zalecenia odnośnie czyszczenia zwykle znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Ulotka zaginęła? Oto przegląd sposobów czyszczenia gadżetów z różnych materiałów.

  1. Zabawki erotyczne z silikonu medycznego można myć ciepłą wodą z mydłem, od czasu do czasu warto wyparzać je wrzątkiem. Zabawki analne dobrze jest poddawać obu zabiegom.
  2. Plastikowe gadżety erotyczne należy myć wodą z mydłem. Ponieważ nie można stosować na nie wrzątku, po użyciu (nie przed!) warto sięgnąć też po środek do dezynfekcji.
  3. Seks zabawki żelowe i gumowe są szczególnie wymagające. Nie można polewać ich wrzątkiem, a niektóre tworzywa nie mogą być czyszczone nawet mydłem. Do ich mycia konieczny może się okazać specjalny środek z sex-shopu.
  4. Gadżety z cyberskóry należy myć letnią wodą bez mydła, a najlepiej przeznaczonym do tego cleanerem w sprayu. Po wyczyszczeniu i osuszeniu zabawki warto posypać ją talkiem.
  5. Szklane i metalowe gadżety do łóżka można myć dowolną metodą. Materiały są bardzo trwałe i nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem detergentów.

Do czyszczenia metodą wyparzania nadają się tylko zabawki bez zasilania, a więc dilda, korki analne, kulki itp. Trzeba o tym pamiętać, bo wrzątek może uszkodzić mechanizm wibrujących gadżetów. Wodoodporne zabawki zasilane bateryjnie można myć w wodzie, ale dla pewności zawsze najpierw lepiej zapoznać się z zaleceniami producenta – podpowiada ekspert ze sklepu internetowego dla dorosłych Gorlen.

Przechowywanie gadżetów erotycznych

Aby zabawka posłużyła ci jak najlepiej i jak najdłużej, zadbaj też o jej odpowiednie przechowywanie. Bez względu na materiał, z jakiego jest wykonana, nigdy nie zostawiaj jej na wierzchu. Jeżeli w opakowaniu było etui albo woreczek, korzystaj z tych dodatków. Oczywiście dopiero po dokładnym umyciu i osuszeniu. Nie dostałaś etui? Możesz trzymać zabawkę w oryginalnym pudełku. Unikaj przechowywania kilku gadżetów razem. Materiały, z których są produkowane, mogą wchodzić ze sobą w reakcje. Dotyczy to nawet przedmiotów wykonanych z tego samego tworzywa.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.