Kawa Tchibo czy Herbata Lipton – Co lepsze dla twojego zdrowia

Każdego dnia kacze albo herbatę piją miliony ludzi na świecie. Niektórzy piją tylko jedna z tych rzeczy a jeszcze inni obie. Każdy napój ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Postaram się wam przybliżyć, co jest bardziej zdrowe oraz co jest bardziej szkodliwe. Obie te substancje wywierają pozytywny wpływ na organizm, ale trzeba pamiętać, aby pic je w odpowiednich ilościach. Wiele osób myśli, że tylko w kawie zawarta jest kofeina, lecz są oni w błędzie. Herbata również zawiera kofeinę, co oznacza ,że ma ona podobne działanie do kawy. Kawa redukuje ryzyko wystąpienia cukrzycy oraz niektórych nowotworów. Dodatkowo chroni przed chorobami serca, a co najważniejsze i wiele osób właśnie dlatego ją zażywa, pobudza organizm. Ludzie najczęściej piją ją rano właśnie po to, żeby pobudzić swój organizm. Największym minusem kawy jest o to, że zwiększa ciśnienie, co może prowadzić do chorób związanych z nadciśnieniem. Kawa jest również bardziej kwaśna od herbaty, dlatego nie polecam jej pic dla osób mających problemy z żołądkiem. Kawa jako środek pobudzający może powodować nadmierną stymulację, zdenerwowanie, niepokój oraz utratę koncentracji.

Jak herbata wpływa na nasze zdrowie

Herbata posiada również wiele pozytywów. Minimalizuje ona ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Dzięki temu poprawia on ona nasze krwinki czerwone. Również tak samo, jak kawa ogranicza występowanie nowotworów. Dodatkowo herbata pita codziennie odmładza twoje ciało. Zmniejsza ona również ryzyko wystąpienie udaru mózgu. Herbatę poleca się pic również w słoneczne dni, gdyż chroni nas przed promieniowaniem słonecznym. Minusem herbaty jest to, że ogranicza ona przyswajanie żelaza. Niestety sprzyja ona również psuciu się zębów i prowadzi do ich starzenia się.

Kawa i herbata – czy słodzić

Ważne jest, żeby zarówno do kawy i jak herbaty unikać dodawani cukru. Powoduje on zaburzenia w organizmie, a także może prowadzić do cukrzycy. Sztuczne słodziki są jeszcze bardziej szkodliwe. Nie warto też przesadzać ze spożywanym jednego niż drugiego, gdyż zbyt częste picie może prowadzić do poważnych konsekwencji w twoim organizmie. Nie polecam również dodawać dużych ilości mleka do kawy, gdyż jeżeli jesteś uczulony na mleko, może to doprowadzić do poważnych konsekwencji. Podsumowując, to czy bardziej zdrowe jest picie kawy, czy herbaty zależy od wielu czynników. Ważne kto co lubi. Niektórzy wolą pic herbatę a jeszcze inni kawę. Ważnie jest, żeby nie przesadzać z ilością jednego albo drugiego i nie stosować żadnych dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.