Markowe kurtki wcale nie muszą być drogie. Sprawdź nasze propozycje kurtek pikowanych damskich

Nie skłamiemy stwierdzeniem, że damska kurtka pikowana jest najlepszą alternatywą na okres przejściowy w stosunku do innych rodzajów okryć wierzchnich. Wszystko za sprawą ciepła, które gwarantuje jednocześnie z niesamowitą lekkością. Jak to możliwe? Odpowiadamy w niniejszym artykule. Dowiedziemy w nim również, że zakup markowej kurtki damskiej na wiosnę wcale nie musi zrujnować twojego portfela.  

Dlaczego kurtki pikowane damskie są tak ciepłe?

  Zapewnienie ciepła przy jednoczesnej niskiej wadze jest możliwe dzięki zastosowaniu lekkiej, miękkiej ociepliny poliestrowej. Sama ocieplina nie zapewnia jednak wystarczającego ciepła. W cienkich kurtkach pikowanych damskich liczy się jeszcze coś: pikowanie, czyli dekoracyjne przeszycia, które tak naprawdę nie służą tylko celom estetycznym. Pikowanie polega na łączeniu ze sobą co najmniej trzech warstw materiałów: wewnętrznej podszewki, ociepliny poliestrowej i materiału zewnętrznego. Przeszycia, które niejednej z nas mogą wydawać się jedynie błahostką estetyczną, mają zgoła poważniejsze zadanie do wykonania. Po pierwsze, mają stabilizować materiały, aby się nie przesuwały. Po drugie – i najważniejsze – pikowanie w kurtkach damskich przejściowych sprawia, że na materiale tworzą się charakterystyczne kieszonki. Owe kieszonki wewnątrz zawierają rzecz jasna ocieplinę, ale i powietrze. To właśnie te „poduszki powietrzne” odpowiadają za nasz komfort cieplny – nie pozwalają ciepłu oddawanemu przez ciało wydostać się na zewnątrz, ani powietrzu z zewnątrz dostać się do środka. Są więc doskonałym izolatorem.   Dwustronna kurtka pikowana damska na okres przejściowy  

Zalety kurtek pikowanych przejściowych

  Lekkość wynika z użycia materiałów – ocieplina poliestrowa sama w sobie nie jest ciężka. Nawet w sytuacji, kiedy przemoknie, po wysuszeniu ciągle będzie odgrywała swoją rolę, czego nie można powiedzieć o naturalnym puchu (który również stosuje się w pikowanych damskich kurtkach wiosennych i jesiennych).  Puch kaczy lub gęsi, jeśli zamoknie, zupełnie traci swoje właściwości termiczne i izolujące, a na dodatek ciężko jest doprowadzić tę naturalną ocieplinę do porządku w warunkach domowych. Kurtkę pikowaną przejściową można bez problemu uprać w domowej pralce i wywiesić do wysuszenia, a następnie cieszyć się tymi samymi właściwościami, co przed praniem. Dotyczy to zarówno kurtek pikowanych damskich jesiennych, wiosennych, jak i zimowych.  

Niezaprzeczalny pozytyw: niska cena!

  Ponieważ w damskich kurtkach pikowanych przejściowych w codziennych warunkach nie ma potrzeby stosowania naturalnego puchu, a nawet lepiej sprawdza się syntetyczne wypełnienie, ich cena jest wyjątkowo korzystna. Oferta kurtek wiosenno-jesiennych obejmuje jednak modele wielu firm w mocno zróżnicowanych cenach, zasadniczo jednak nie trudno znaleźć modne damskie pikowane kurtki przejściowe poniżej 100 zł. Przykładem takiego sklepu może być denley.pl.   Przejściowa kurtka pikowana damska z kapturem  

W jakich stylizacjach sprawdzą się kurtki pikowane damskie z kapturem?

  Klasyczny zestaw na co dzień to kurtka pikowana damska przejściowa, jeansy o kroju skinny oraz buty (oxfordki, sneakersy, sztyblety, a nawet szpilki). Kurtki pikowane damskie, szczególnie te w stonowanych kolorach, jak klasyczny czarny, dobrze sprawdzą się w stylizacjach nieco bardziej oficjalnych, np.w biurze. Ponieważ wczesną wiosną lub jesienią deszcz może nas w każdej chwili zaskoczyć, wtedy nieocenione okażą się kurtki pikowane damskie z kapturem. Nie należy zapominać, że kaptur w damskich kurtkach pikowanych w pierwszym momencie nasuwa na myśl sportowe i casualowe stylizacje, i to głównie w takich przypadkach sprawdzi się najlepiej.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.