Trening – Elektrostymulatory mięśni Compex | Działanie | Wskazówki

Gdy decydujemy się na treningi czasami nawet pomimo najwyższej regularności nie potrafimy osiągnąć zamierzonych efektów lub takich, które zapewniali nam inni czy jakich sami oczekiwaliśmy. Jeśli tak jest musimy szukać rozwiązania. Mogą nam w tych pomóc elektrostymulatory mięśni Compex, które są w stanie zapewnić nam efekty nawet bez długiego przebywania na siłowni czy w innych miejscach naszej aktywności fizycznej. Co zatem dokładnie mogą nam dać wspomniane elektrostymulatory?

Dynamiczna rozgrzewka i szybsza regeneracja

Po pierwsze mamy możliwość używania ich do dynamicznej rozgrzewki. Dzięki odpowiednio rozgrzanym mięśniom czas spędzony na siłowni będzie bardziej efektowny. Odpowiednio przygotowany program pozwoli na rozgrzewkę na takim poziomie, aby uniknąć kontuzji podczas intensywnego treningu. Pamiętajmy, że rozgrzewka jest zdecydowanie jednym z ważniejszych elementów treningu. Dodatkowo, dzięki nim możemy uzyskać szybszą regenerację. Wszystko to przy pomocy różnego rodzaju wbudowanych programów potreningowych. Szybsza regeneracja możliwa jest poprzez wypłukiwanie toksyn z organizmu co z kolei powoduje świeżo dostarczany do mięśni tlen oraz inne składniki odżywcze.

Połączenie sił

Istotna jest również wydajność treningowa, która może być na wyższym poziomie właśnie, dzięki elektrostymulatorom. Wspomnijmy o tym, że przecież nasze mięśnie nie rozróżniają tego czy decydujemy się na ich rozbudowę poprzez podnoszenie ciężarów czy poprzez stosowanie EMS. Przy połączeniu jednego i drugiego tak naprawdę jesteśmy w stanie sprawić, że nasz trening nabierze nowej mocy. Urządzenie z powodzeniem pozwala nam na odciążenie stawów przy jednoczesnym zachowaniu efektywności treningowej. Do naszych mięśni dostarczana jest odpowiednia rezystancja przez co nie musimy stosować tak dużego ciężaru podczas treningów, a efekty będą dokładnie takie same lub czasami nawet jeszcze lepsze. W jaki sposób dokładnie należy używać elektrostymulatorów? Jak się okazuje nie jest to nic trudnego – wystarczy jedynie umieścić elektrody na tych mięśniach, które chcemy uaktywnić i poddać ćwiczeniom. Są one samoprzylepne, więc nie będzie problemu ani z ich przyklejeniem ani z odklejeniem. Teraz pozostaje nam już tylko wybór odpowiedniego i dogodnego programu. Ostatni etap to po prostu oczekiwanie na efekty, a dzięki temu urządzeniu osiągniemy je na pewno znacznie szybciej niż przy użyciu jedynie tradycyjnych metod.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.