Życie na wsi, a w mieście – Wady i zalety, Koszty utrzymania

Obecnie wielu ludzi zastanawia się, czy wybrać życie na wsi, czy w mieście. Każda strona ma swoje wazy i zalety. Zycie tu albo tam różnie się również kosztem utrzymania, ale czy na pewno te dwie lokalizacje tak się od siebie różnią?

Wieś a miasto, gdzie mieszkać – różnice

Zacznijmy od tego, że te dwie lokalizacje bardzo się od siebie różnią. Życie na wsi jest zdecydowanie bardziej spokojne i poukładane. Najczęściej na zamieszkanie na wsi decydują się ludzie z dziećmi lub ludzie starsi. Decydują się na to ze względu na ciszę panującą wsi oraz świeże powietrze. Zawsze można wyjść na dwór i podziwiać piękne widoki. Mieszkając tu, czujesz się, jakbyś był odizolowany od całego świata. Mieszkanie na wsi ma również wady, daleki jest dojazd do sklepów albo szkół. Więcej wysiłku kosztuje również utrzymanie domu i podwórka w dobrym stanie. Możesz czuć się tu osamotniony. Na wsi życie płynie znacznie wolniej niż w mieście.

Miasto – wady, zalety i koszty życia w mieście

Mieszkanie w mieście jest natomiast o wiele wygodniejsze. Masz praktycznie wszystko pod nosem, a po niektóre rzeczy nawet nie musisz wychodzić z domu, bo same do ciebie przyjadą. Twoje dzieci mają blisko do szkoły, a ty do pracy. Dodatkowo w mieście jest więcej atrakcji takich jak: teatr, kino czy galerie handlowe. W mieście również mieszka większość twoich znajomych i przyjaciół. Niestety również ma to swoje minusy. Głównym problemem jest hałas oraz zanieczyszczenia. Znacznie większa ilość samochodów wytwarza chmury smogu. Więcej ludzi wytwarza również więcej hałasu. W mieście ludzie żyją w pospiechu i nie mają czasu na nic.

Wieś- wady, zalety i koszty życia na wsi

Koszty mieszkania w mieście albo na wsi zależą od wielu czynników. W mieście zależy czy mieszkasz w centrum, czy na obrzeżach. W centrum życie jest zawsze droższe. Dodatkowo kotwa zależy od tego, czy masz własne cztery kąty, czy je od kogoś wynajmujesz. Mieszkając a wsi te koszty nie wcale takie mniejsze, czasem bywają nawet droższe. Budowa domu wiążę się z dużymi kosztami. Dużo pieniędzy idzie również na dojazd do miasta oraz utrzymanie posesji w porządku. Ważnie jest to, oby twój budżet domowy pasował do twego miejsca zamieszkania. Podsumowując to, czy chcecie zamieszkać na wsi albo w mieście zależy od waszych preferencji. Jeżeli lubisz mieć wszystko w pobliżu, a hałas i smog ci nie przeszkadza, to polecam wybrać życie w mieście. Jeśli natomiast chcesz poczuć trochę wolności i odizolować się od innych to polecam ci zamieszkać na wsi. Koszt utrzymania się tu albo tam jest bardzo podobny i zależny od tego na jak wysokim poziomie pragniesz prowadzić życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.